Jdi na obsah Jdi na menu
 


Květen 2018

22. 5. 2018

 

Jarní výstava – Libochovice 2018

V prostorách libochovického státního zámku jsme uspořádali letošní jarní výstavu bonsají a suiseki. Na jarní výstavě, která trvala od 28. dubna do 1. května, se prezentovalo přes 50 bonsají různých dřevin a tvarů. Areál libochovického zámku tak zdobily převážně kvetoucí rostliny, plné květů a vůní, které obohatily návštěvníkům prohlídku státního zámku Libochovice. Přes 700 návštěvníků výstavy mohlo zkusit štěstí v tombole, nakoupit výpěstky či potřebné misky a získat dobrou radu od vystavovatelů. Dlouho si neodpočineme, jelikož od 5. července pořádáme letní výstavu bonsají, která z důvodu rekonstrukce libochovického státního zámku proběhne na Vodním hradě v Budyni nad Ohří.

 

Itálie 2018

Dále jsme v dubnu uspořádali zájezd do městečka Arco v Itálii, kde se ve dnech od 4. – 6. května konala evropská výstava bonsají (EBA). Na této prestižní výstavě prezentoval svojí borovici blatku i náš člen Vladimír Došek. Na výstavě jsme prohlédli nejlepší stromy Evropy, navštívili jsme soutěž evropských talentů, kde Českou republiku reprezentoval Karel Haupt. Na velmi prestižní soutěži národů jsme sledovali práci Jirky Nováka a Libora Slatinky, kteří se v celkovém hodnocení umístili na vynikajícím druhém místě více zde http://www.cba-bonsai.cz/clanky/clanek.php?id=110 mimo jiné, na Libora Slatinku se můžete těšit na letní výstavě bonsají v Budyni nad Ohří, kde bude jedním z demonstrátorů. Dále jsme navštívili přilehlá městečka, kde jsme obdivovali místní architekturu a překrásnou přírodu v okolí ………….více ve fotoalbu.

 

Německo 2018

Ve dnech od 13.5.2018 do 16.5.2018 jsme byli v Německu, kam jsme jeli poznávat především krásu Rhododendronů. Navštívili jsme Rhododendronpark v Bremenu, který byl takovým předkrmem před plánovanou výstavou Rhodo 2018 Westerstede, kde vystavovalo 47 vystavovatelů. Následně jsme se přesunuli do největšího rhodoparku v Německu a snad i v Evropě, který čítá 70ha do Rhodo-Wald-Hobbi, Linswege. V Německu jsme samozřejmě navštívili i bambusové zahrady ve Westerstede a Zwischenahnu. Botanické zahrady v Hamburgu, Barmstedtu a Thiensenu.